Consilier Comercial Camioane Renault

IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consilierul Comercial Camioane Renault asigura aplicarea politicii de vanzari Camioane Renault impreuna cu activitatile conexe acesteia.

Printre responsabilitatile sale se regasesc:
- Promovarea produselor si serviciilor oferite de firma;
- Prospectarea pietei;
- Redactarea, prezentarea si transmiterea catre clienti a ofertelor tehnice si financiare;
- Atragerea de noi clienti;
- Urmarirea contractelor in derulare (comenzi, plati, livrari).

CERINTE

Profil comercial
Dorinta de a invata
Ascultare activa
Simt organizatoric deosebit
Spirit de initiativa
Persoana comunicativa, sociabila, autonoma

Cunostinte:

Operare calculator: MS Office - bine;
Limba straina: franceza sau engleza - bine (cunostinte de franceza sau engleza ca o a doua limba straina constituie avantaj).

Studii:
Studii superioare - de preferat TEHNICE.

Experienta:
Experienta in domeniul vanzarilor cu profil tehnic (experienta in vanzarea de camioane constituie un avantaj).

BENEFICII OFERITE

Va oferim:

Mediu de lucru dinamic si profesionist;
Oportunitate de evolutie in cariera;
Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu;
Pachet salarial atractiv.

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

Renault Trucks;

Automobile Renault, Dacia, Nissan;

John Deere, Kuhn si Manitou

Mai mult de 6030 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.