Consilier Comercial Camioane Renault

SC IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consilierul Comercial Camioane Renault asigura aplicarea politicii de vanzari Camioane Renault impreuna cu activitatile conexe acesteia.

Printre responsabilitatile sale se regasesc:
- Promovarea produselor si serviciilor oferite de firma;
- Prospectarea pietei;
- Redactarea, prezentarea si transmiterea catre clienti a ofertelor tehnice si financiare;
- Atragerea de noi clienti;
- Urmarirea contractelor in derulare (comenzi, plati, livrari).

CERINTE

Profil comercial
Dorinta de a invata
Ascultare activa
Simt organizatoric deosebit
Spirit de initiativa
Persoana comunicativa, sociabila, autonoma

Cunostinte:
Operare calculator: MS Office - bine;
Limba straina: franceza sau engleza - bine (cunostinte de franceza sau engleza ca o a doua limba straina constituie avantaj).

Studii:
Studii superioare TEHNICE.

Experienta:
Experienta in domeniul vanzarilor cu profil tehnic (experienta in vanzarea de camioane constituie un avantaj).

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

Renault Trucks;

Automobile Renault, Dacia, Nissan;

John Deere, Kuhn, si Manitou

Mai mult de 560 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.

Prin experienta, respect si atitudine pozitiva ne construim viitorul sigur catre care tindem cu totii.