Consilier Comercial Automobile

SC IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consilierul Comercial Automobile asigura:
- aplicarea politicii de vanzari;
- realizarea ansamblului obiectivelor comerciale;
- vanzarea vehiculelor noi, amenajarea si animarea expozitiei de vehicule si sfatuirea clientilor.

Este responsabil, in activitatea sa de:
- satisfactia clientilor sai;
- completarea corecta a documentelor utilizate;
- organizarea expozitiei vehiculelor;
- aplicarea regulilor, procedurilor si standardelor care-l privesc.

CERINTE

Cunostinte:
- Cunostinte solide privind activitatea de creditare, leasing si vanzari
- Operare calculator: MS Office - bine
- Limba straina: franceza sau engleza - bine (cunostinte de franceza sau engleza ca o a doua limba straina constituie avantaj)

Calitati:
- Profil comercial
- Buna comunicare
- Ascultare activa
- Simt organizatoric deosebit
- Riguros, meticulos, atent

Experienta:
- Experienta in domeniul vanzarilor
- Experienta in mecanica auto constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu
Ambianta profesionala
Vor fi contactati doar candidatii selectati pentru interviu.

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

Renault Trucks;

Automobile Renault, Dacia, Nissan;

John Deere, Kuhn, si Westfaliasurge

Mai mult de 560 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.

Prin experienta, respect si atitudine pozitiva ne construim viitorul sigur catre care tindem cu totii