Consilier clienti zona retail si IMM-uri

Expert Credit Finance

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:
Foarte bune abilitati de vanzare
Persoana comunicativa, dinamica, cu activitate sociala intensa
Avantaj pentru persoanele care au un portofoliu de potentiali clienti din urmatoarele domenii: vanzari directe credite, asigurari, telecom, vanzari directe
Experienta in vanzari este un avantaj important dar poate fi compensata prin calitati de comunicare, persuasiune sau atitudine pozitiva.
Disponibilitate pentru munca de teren: intalnirile cu clientii se desfasoara la birou dar identificarea lor si actiunile de marketing se desfasoara in afara biroului
Ai un avantaj daca esti:
• Energic;
• Team player;

Vei avea foarte multe de invatat si de aceea iti va fi mult mai usor sa acumulezi daca ai:
• Studii superioare (cele economice constituie un plus);
• Experienta in sectorul financiar/bancar/asigurari;
• Experienta in vanzarea produselor financiare.

CERINTE

Promovarea si vanzarea proactiva a produselor si serviciilor societatii clientii persoane fizice si IMM-uri
Abordare proactiva, directa a potentialilor clienti
Consiliere si sprijin acordate clientului in alegerea celei mai potrivite solutii de creditare din portofoliul de produse de creditare al companiei: card de credit, credite de consum, credit ipotecar,credite Prima Casa,credite pentru IMM-uri
Prezentarea produsului de credit in detaliu – conditii, criterii de eligibilitate, setul de documente necesare in vederea obtinerii creditului si modul de completare
Implicare directa in campaniile de marketing desfasurate: flyere, prezentari, birouri de informatii

BENEFICII OFERITE

Poate sa fie singurul sau al doilea job pentru dumneavoastra , dar cu siguranta va fi o sursa de castig extra.

Comisioanele din vanzari sunt atractive iar cu un maxim de interes pot depasi usor 2000 de ron pe luna.
Se ofera venit minim garantat de 600 ron

OfertaCredit.ro ,prin parteneriatele solide incheiate cu cele mai importante institutii finaciare din Romania,iti pune la dispozitie cele mai eficiente si inovative solutii bancare gandite special pentru tine. Acestea te vor ajuta in viata de zi cu zi sau la proiectele pe termen lung la care te gandesti.

OfertaCredit.ro s-a consolidat pozitia fruntasa in domeniul internmedierilor de credite ce are ca obiect de activitate consultanta de specialitate in domeniul financiar-bancar. Serviciile oferite de OfertaCredit.ro se incadreaza atat in domeniul intermedierilor financiare (broker de credite) cat si in domeniul consultantei de afaceri. Principalul obiectiv al firmei il reprezinta prestarea unor servicii de calitate orientate catre necesitatile clientilor prin adoptarea unei legaturi individualizate, de tip person-to-person. Pe o piata concurentiala unde calitatea serviciilor face diferenta,OfertaCredit.ro isi propune a fi promotorul solutiilor inteligente ce au in centrul atentiei nevoile din ce in ce mai diversificate ale clientilor in domeniul serviciilor bancare. Daca vrei sa faci parte dintr-o echipa tanara si dinamica, trimite-ne CV-ul tau la contact@ofertacredit.ro sau programeaza o intalnire la Tel:021 260 2700.

www.ofertacredit.ro