Consilier Asigurari de viata

GRAWE

Job expirat

RESPONSABILITATI

-participarea la programul de training regional si national
-urmarirea contractelor aflate in portofoliul echipei
-intocmirea rapoartelor de activitate

CERINTE

Studii medii sau superioare.
Experienta in vanzari constituie un avantaj.
Abilitati de comunicare,negociere,motivare.
Energic,optimist,increzator in fortele proprii.
Persoana motivata si cu simtul raspunderii;

BENEFICII OFERITE

-program de training extensiv,la nivel regional si national;
-finantare continua pe toata durata colaborarii;
pachet de bonusuri motivant
-sistem de comisionare motivant
-posibilitati reale de promovare
-mediu de lucru profesionist.

Grupul financiar international GRAZER WECHSELSEITIGE VERSICHERUNG AG (Grawe) a decis in anul 2000 intrarea pe piata romaneasca a asigurarilor de viata prin infiintarea societatii Grawe Romania Asigurare SA, al carei actionar majoritar este, detinand 99,98% din capitalul social.

Anul 2005 a adus o schimbare importanta in politica firmei: prin preluarea companiei de asigurari Sara Merkur, compania Grawe Romania a inceput dezvoltarea propriei forte de vanzare. Noua forta de vanzare Grawe a reprezentat intrarea intr-o noua faza de dezvoltare a portofoliului de clienti si a gamei de produse de oferite.
In cei 9 ani de activitate, Grawe Romania a diversificat paleta de produse, adaugand asigurarilor de viata, asigurari de sanatate si de accident, precum si asigurari de proprietati (locuinte si bunuri casnice).