consilier asigurari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
Realizarea documentelor interne specifice
Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al activitatii

CERINTE

Abilitati de comunicare, persuasiune, implicare, atitudine pozitiva, dinamic, sociabil;
Atitudine proactiva si orientare catre client;
Flexibilitate, rezistenta la stres, capacitatea de a asimila cunostinte;
Personalitate placuta;
Abilitati de negociere;
Orientare spre rezultate;
Persoane ambitioase si dinamice, dornice de control asupra castigurilor.

BENEFICII OFERITE

-Comisioane atractive;
-Programe de training
-Oportunitate de promovare
-Mediu de lucru profesionist
-Posibilitatea de a promova in cariera.