Consilier Asigurari

GRAWE Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectare telefonica;
- promovarea produselor ;
- negocierea si incheierea contractelor de asigurari de viata si accidente;
- servicii post-vanzare.

CERINTE

- adaptabilitate, receptivitate la nou;
- abilitati de comunicare;
- putere de convingere;
- seriozitate, punctualitate, disciplina;
- tinuta office;
- orientare catre castig.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant in functie de performanta + bonusuri motivante;
- cel mai bun comision din piata;
- training gratuit;
- posibilitati reale de promovare profesionala

Grawe Romania si-a inceput activitatea in octombrie 2000, vizand exclusiv domeniul asigurarilor de viata. Detinand 99,98 % din pachetul de actiuni, grupul austriac Grawe este actionarul majoritar al companiei romanesti. Asigurarile de viata GRAWE ofera siguranta economiilor, profit, extraprofit, venit suplimentar la pensionare sau pentru studiile copiilor, intr-un cuvant protejarea clientului si a familiei acestuia.