consilier (agent) imobiliar

Activ Imob

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectarea pie¿ei în vederea atragerii de noi clien¿i ¿i urm¿rirea ofert¿rii ;
- completarea ¿i actualizarea bazei de date clien¿i ;
- gestionarea ¿i l¿rgirea portofoliului de clien¿i ¿i generarea de rapoarte periodice (num¿r de contacte, contracte semnate)
- prospectarea pie¿ei imobiliare ¿i selectarea propriet¿¿ilor ce corespund cerin¿elor clien¿ilor;
- cercetarea permanent¿ a pie¿ei pentru identificarea de noi domenii de interes ¿i o promovare eficient¿;
- crearea ¿i men¿inerea unor rela¿ii profesioniste cu clien¿ii ¿i monitorizarea solicit¿rilor acestora;
- evaluarea propriet¿¿ilor imobiliare, preg¿tirea ¿i negocierea contractelor;
- acordarea de consultan¿¿ de specialitate clien¿ilor;
- contribuirea cu idei noi pentru îmbun¿t¿¿irea politicii ¿i tehnicilor de vânz¿ri;
- publicitate agresiv¿.

CERINTE

- bune abilit¿¿i de comunicare, negociere ¿i vânzare;
- persoan¿ având capacit¿¿i de organizare ¿i planificare eficient¿ a timpului
- spirit analitic, dovedind perseveren¿¿, orientat spre rezultate pozitive;
- experien¿¿ în vânz¿ri (experien¿a în domeniul imobiliar constituie un avantaj);
- permis de conducere categoria B
- limba englez¿

BENEFICII OFERITE

- training specializat;
- ma¿in¿ de serviciu;
- telefon mobil cu minute incluse;
- salariu/comision motivant;
- posibilitatea form¿rii-dezvolt¿rii unei cariere în domeniul imobiliar;
- mediu de lucru profesionist.

ACTIV IMOB este o companie specializat¿ în tranzac¿ii imobiliare, cu experien¿¿ de peste 10 ani în domeniu, cu puncte de lucru în zonele Mihai Bravu ¿i Sebastian. Profesionalismul, exigen¿a, flexibilitatea, îmbun¿t¿¿irea permanent¿ a serviciilor prestate i-au construit renumele ¿i au pozi¿ionat-o printre primele agen¿ii imobiliare din Bucure¿ti. Acestea sunt numai câteva dintre atributele ce caracterizeaz¿ ACTIV IMOB - o companie de succes.