Condultant fonduri europene

SC KARDACOR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identificarea soluțiilor de finanțare pentru potențiali beneficiari
- Întocmirea cererii de finanțare conform cu specificațiile Ghidului Solicitantului.
- Consultanta pentru întocmirea planului de afaceri/ studiului de fezabilitate/ memoriului justificativ conform indicațiilor oficiale.
- Verificarea conformității documentelor transmise de către beneficiar și necesare ca și anexe ale proiectului'
- Consultanta în implementarea proiectelor: întocmirea Dosarelor de achiziție beneficiari publici/privați și Dosare Cerere de plata/rambursare
- Identifica nevoia împreună cu clientul ținând cont de oportunitățile oferite de fondul vizat și având în vedere tipurile de nevoi și încadrarea acestora în programele aferente;
- Analizează programele lansate, identificând noi oportunități pentru dezvoltarea proiectului, în acord cu ghidurile aferente fiecărui program și cu ideea proiectului;
- Schițează ideea de proiect conform cerințelor clientului și legislației în vigoare;
- Stabilește eligibilitatea ideii conform legislației în vigoare și normelor de aplicare specifice tipului de proiect.

CERINTE

- Experiența în domeniu este obligatorie;
- Persoana analitica, orientata spre rezultate. Disciplinata, ordonata, cu motivare interioara și dorința de a învăța permanent și de a folosi informația în scopul profitului
- Seriozitate, spirit proactiv, capacitate de coordonare
- Atitudine independenta și pozitiva, orientare puternica către rezultate

Compania furnizeaza servicii de consultanta in accesarea fonfurilor europene si servicii de management de proiect.