Conducator Auto BCE Transport Intern

Altex Distribution

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conducatorul auto are calitatea de gestionar fata de marfurile transportate si raspunde de cantitatea si starea marfii transportate din momentul incarcarii pana in momentul descarcarii acesteia, conform comenzii si documentelor de transport;
Se ingrijeste de starea tehnica a autovehicolului si raspunde de integritatea acestuia;
Tine evidenta valabilitatii tuturor documentelor si verificarilor vehiculului;
Tine legatura cu operatorul de transport care-l coordoneaza direct, transmitand informatii despre desfasurarea cursei;

CERINTE

permis B,C,E - OBLIGATORIU
atestat sofer profesionist transport marfa - OBLIGATORIU
card tahograf digital - OBLIGATORIU
experienta autotractor + semiremorca minim 1 an
fara cazier judiciar
fara antecedente rutiere grave (penal sau cu permis suspendat)
10 clase + scoala profesionala/ studii medii ( efectuarea scolii profesionale auto sau a liceulului mecanic auto constituie un avantaj )
disponibilitate deplasare 5-7 zile

BENEFICII OFERITE

posibilitate de instruire / avansare pentru transport international (daca se doreste)

Altex Distribution face parte din grupul ALTEX, avand ca principala activitate transportul intern. Altex Distribution dispune de una din cele mai moderne flote din Romania, cuprinzand sisteme autotractor+semiremorca, cu an de fabricatie dupa 2007.
Toate vehiculele si marfa sunt asigurate.