COMUNICARE INTERNA

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la realizarea si implementarea strategiei de comunicare interna;
- Dezvolta si implementeaza campanii de comunicare interna in acord cu strategia companiei si a Grupului Renault;
- Asigura informarea corecta si rapida a angajatilor cu privire la strategiile si rezultatele companiei;
- Concepe si realizeaza mijloace de comunicare interna: newslettere pentru angajati sau pentru management, articole pentru revista interna, materiale pentru reteaua intranet, diverse materiale tiparite;
- Realizeaza pagina RTR in Intranetul Renault;
- Organizeaza evenimente interne/ participa la organizarea evenimentelor externe ale companiei;
- Realizeaza anchete si chestionare de satisfactie;
- Cunoaste si asigura implementarea strategiilor si standardelor de comunicare ale Grupului, a Manualului de Identitate Vizuala a Grupului Renault si a RTR etc.

CERINTE

- Absolvent(a) de studii superioare, de preferinta Facultatea de Comunicare si Relatii Publice;
- Minim 2 ani experienta in comunicare; experienta in comunicare interna constituie un avantaj;
- Excelente cunostinte de limba franceza si limba engleza;
- Cunoasterea unor programe de grafica (Adobe Photoshop) constituie un avantaj;
- Persoana creativa, organizata, cu abilitati de lucru in echipa.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.