Compensation & Benefits Coordinator

BIA Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Recomanda politici de compensatii si beneficii - schema de bonusuri de performanta pentru a contribui la realizarea strategiei si obiectivelor companiei;
- Monitorizeaza si aplica schimbarile din legislatia muncii in politicile de compensatii si beneficii ale companiei;
- Coordoneaza activitatea de payroll;
- Implementeaza si coordoneaza procesul de evaluare din cadrul companiei;
- Coordoneaza administrarea dosarelor angajatilor;
- Intocmeste raportarile statistice lunare, trimestriale si anuale si se asigura de corectitudinea datelor
- Recomanda actiuni si proceduri pentru o buna comunicare si implementare a diferitelor elemente de remunerare, asigurand astfel intelegerea corecta a acestora in cadrul companiei;
- Acorda suport angajatilor cu privire la sistemul de compensatii si beneficii oferit de companie.

CERINTE

BIA recruteaza in numele clientului sau - companie care activeaza in domeniul serviciilor bancare - o persoana ambitioasa, organizata, orientata catre obiective cu:

- Studii superioare economice finalizate
- Experienta in implementarea, mentinerea si imbunatatirea sitemelor de baze de date
- Cunostinte foarte bune de legislatie salariala si fiscalitate
- Cunostinte foarte bune de operare calculator ( Excel nivel avansat, Word)
- Experienta minim 6 luni intr-o pozitie similara
- Adaptare la schimbare
- Initiativa si implicare
- Capacitate de analiza si sinteza
- Respectarea termenelor limita

BIA Business Intelligence Alliance este prima companie romaneasca de recrutare fondata in anul 1992. In cei 15 ani de activitate BIA a activat ca una dintre cele mai puternice firme de recrutare, oferind:
- servicii de salarizare si administrare de personal,
- servicii de recrutare si selectie de personal.