Communication & Advertising Specialist

Konica Minolta Business Solutions Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propunerea si realizarea de noi materiale de promovare (flyere, brosuri, etc.);
- identificarea de noi modalitati de promovare a echipamentelor Konica Minolta;
- punerea in practica a campaniilor de promovare, incluzand realizarea de media-planuri pentru acestea;
- editarea comunicatelor de presa;
- mentinerea relatiei cu reprezentantii media si agentiile de publicitate;
- activitati de DTP;
- actualizarea permamenta a website-ului companiei;
- participarea activa la organizarea evenimentelor Konica Minolta: lansari de produse noi, conferinte de presa, intalniri cu partenerii, meetinguri interne, etc.;
- urmarirea permanenta a contractelor cu furnizorii si raportari catre management.

CERINTE

- experienta in marketing/relatii publice/advertising, in lucrul cu agentiile de publicitate sau in cadrul unei agentii full-service;
- cunostinte temeinice de utilizare a aplicatiilor DTP (ex.: Corel Draw, Adobe Photoshop/CS2, Quark Xpress, etc.);
- cunoasterea tehnicilor de promovare pe Internet constituie un atuu;
- creativitate, abilitati de comunicare, negociere si organizare foarte bune;
- cunoasterea limbii engleze la nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

Konica Minolta ofera tuturor angajatilor sai pachete de venituri atractive, traininguri periodice, bonusuri si premii pe baza rezultatelor obtinute si un mediu de lucru dinamic si motivant.

Konica Minolta va ofera sansa de a va alatura unei echipe de peste 30.000 de profesionisti din intreaga lume, care dezvolta continuu tehnologii si produse destinate capturii, prelucrarii si reproducerii imaginilor, esentiale in domeniul comunicatiei digitale.