Commercial Support Officer - Bucuresti

UniCredit Tiriac Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Suport comercial in promovarea, vanzarea si procesarea (scoring) intregii palete de produse Retail catre clientii actualisi potentiali, Persoane Fizice si Clienti Business (credite PF, credite BC, IBI, Multicash, pachete, etc.)
- Oferirea de sprijin clientilor pe perioada de creditaresi rezolvarea solicitarilor aferente
- Analiza, procesarea (scoring)si administrarea creditelelor pentru clientii targetati de Managerii de relatii persoane fizice/clienti business sau consilierii de clienti
- Cresterea portofoliului de creditesi numarul lor
- Cresterea numarului de clienti atra¿i
- Cresterea numarului de clienti administrati
- Sprijinirea echipei de v¿nzari (Manager Relatii Retail) prin administrarea produselor de creditare solicitate de catre clientii tinta, PF si BC
- Analizarea dosarelor clientilor PF si BC pentru a determina daca este completsi a performantelor financiare, recomandarea creditelor Comitetului de Credite
- Pregatirea dosarului de credit, structurarea creditelor non-standard prin oferirea de solutii
- Folosireasi administrarea aplicatiei de Scoring la nivel de sucursala
- Pregatirea contractelor de credit, a contractelor escrow; contracte de garantiisi alte documente aferente creditului
-Administrarea contractelor de credit
- Colaborarea cu departamentul Retail Lending cu privire la interfata cu clientii (¿naintesi dupa aprobarea creditului)
- Administrarea solicitarilor clientilor pe perioada creditului, cum ar fi rambursarile anticipate, modificarile, etc.
- Sublinierea activitatii de «cross-selling»si recunoasterea nevoilor clientilor
- Asigura back-up si suport pentru Managerii de relatii PC si BC sau consilierii de clientele

CERINTE

- Minim 1 an de experienta bancara in managementul de relatii
- Corectitudine
- Organizare
- Cunostinte juridice de baza
- Cunostinte foarte bune ale produselor retail
- Engleza – un avanaj
- Abilitati de vanzare, creativitate, flexibilitate
- Gandire analitica
- Comunicare
- Atentie la detaliisi capacitatea de lucru sub presiune
Cunostinte PC
- Negociere, prezentare, aptitudini interpersonale
- Deschidere la schimbare
- Atitudine proactiva

UniCredit Group este una din cele mai mari organizatii financiar-bancare din Europa, fiind numarul 1 pe piata bancara din Europa Centrala si de Est. UniCredit este prezent in 23 de tari, unde 170.000 angajati deservesc peste 40 milioane de clienti prin intermediul a 9,000 de sucursale.
Vino sa crestem impreuna!
Ce inseamna o cariera in Unicredit Tiriac Bank?
- Te alaturi grupului financiar nr.1 din Europa Centrala si de Est
- Esti parte din echipa de specialisti care deserveste peste 35 de milioane de clienti din intreaga lume
- Inveti prin programele de training special concepute pentru tine
- Te dezvolti avand posibilitatea de a avansa la numai 12 luni de la angajare
- Esti rasplatit printr-un pachet salarial corelat cu rezultatele muncii tale
Trebuie sa stii ca, daca vedem in tine o persoana energica, cu abilitatea de a lucra in echipa si o gandire rapida si flexibila, atunci vom face tot posibilul sa te ajutam sa te dezvolti alaturi de noi.