Collection Officer - GERMAN Speaker

VON CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

VON Consulting cauta pentru clientul sau, companie din domeniul BPO, Collection Officer cu limba GERMANA.

Administrarea portofoliului de clienti;
Mentinerea legaturii permanente cu clientii din portofoliu;
Updatarea, verificarea, centralizarea datelor legate de contul clientilor;
Reamintirea clientilor ca au de efectuat plati catre companie;
Intocmire “Registru de casa” si alte situatii zilnice si periodice;
Reconectari in urma efectuarii platii de catre client;
Oferire de informatii si modificari in contul clientilor cu referire la: facturi, tarife, amanare plati, etc;
Updatarea bazei de bate cu noi informatii despre clienti;
Cooperarea cu alte departamente pentru rezolvarea diverselor situatii atipice care pot sa apara in momentul platii;
Facilitarea operatiunilor de plata.

CERINTE

Cunostiinte avansate de limba GERMANA;
Experienta intr-un post similar (casierie/relatii cu publicul/ collection);
Abilitati de lucru in echipa;
Preocupare pentru exactitate;
Orientare catre rezultate si catre client;
Initiativa si pro-activitate, motivatie si receptivitate;
Capacitatea de a comunica usor, de a lucra sub stres si de a rezolva rapid probleme;
Studii superioare (in curs sau finalizate) preferabil in domeniul economic;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv;
- traininguri interne;
- posibilitatea de a dezvolta o cariera intr-un mediu multinational si profesionist;

Companie ce ofera servici complete in domeniul resurselor umane.