Collection Officer cu limba olandeza

WNS Global Services (Romania)

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrarea portofoliului de clienti;
Updatarea, verificarea, centralizarea datelor legate de contul clientilor;
Reamintirea clientilor ca au de efectuat plati catre companie;
Intocmire registru de casa si alte situatii zilnice si periodice;
Reconectari in urma efectuarii platii de catre client;
Oferire de informatii si efectuarea de modificari in contul clientilor cu referire la: facturi, tarife, oferte, amanare plati etc.;
Cooperarea cu alte departamente pentru rezolvarea diverselor situatii atipice care pot sa apara in momentul platii;
Facilitarea operatiunii de plata a facturii.

CERINTE

Cunostiinte avansate de limba OLANDEZA si engleza;
Experienta intr-un post similar (casierie/relatii cu publicul/ collection);
Abilitati de lucru in echipa;
Preocupare pentru exactitate;
Orientare catre rezultate si catre client;
Initiativa si pro-activitate, motivatie si receptivitate; Capacitatea de a comunica usor, de a lucra sub stres si de a rezolva rapid probleme;
Studii superioare (in curs sau finalizate).

WNS Global Services, lider recunoscut in industria externalizarii serviciilor de afaceri, vine pe piata romaneasca cu o deviza simpla: excelenta operationala si expertiza tehnica si functionala, elemente care ofera valoare in cadrul proceselor esentiale desfasurate de clientii nostri.
Domeniile in care oferim servicii sunt variate, incluzand industria turismului, asigurarilor, serviciilor financiare si de sanatate, serviciilor specializate, de productie, distributie si retail. Oferim de asemenea servicii si in domeniul functiilor de suport ¿¿¿ finante si contabilitate, resurse umane (payroll si administrarea beneficiilor), cercetare si analiza de piata.