COLLECTION OFFICER

PATRIA CREDIT IFN S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administreaza portofoliul alocat conform procedurilor si strategiei institutiei
- Mentine contactul cu clientul si propune masuri de solutionare a cazurilor in lucru
- Negociaza telefonic cu clientii plata debitelor inainte de demararea procedurilor juridice
- Inregistrarea in baza de date a modificarilor in portofoliul alocat.
- Acorda suportul necesar retelei de vanzari pentru recuperarea sumelor restante inaintea demararii procesului de executare silita
- Pregatire dosare pentru executare silita
- Raportare si analiza situatiei cazurilor alocate.

CERINTE

- min. 2 ani experienta in recuperare creante
- foarte bune abilitati de comunicare
- orientare spre rezultate si respectarea procedurilor
- initiativa
- foarte bune abilitati de utilizare a calculatorului
- studii superioare
- carnet de conducere cat. B (avantaj)

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv (include salariu fix & comision)
- posibilitatea de dezvoltare a carierei ca parte a unei echipe entuziaste de profesionisti

Cea mai mare institutie nebancara de microfinantare din Romania, avand o experienta de peste 13 ani de acordare a creditelor pe piata locala.