Collection Officer

Adevarul Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recuperarea debitelor restante de la clienti, conform termenelor si procedurilor companiei, actionand politicos si efficient
Mentinerea sub observatie a istoricului incasarilor de la clienti
Elaborarea de rapoarte si analize specifice pentru clienti
Informarea clientilor in legatura cu sumele restante, modalitatile de plata, scadentele de plata
Cercetari pentru aflarea de noi date de contact ale clientilor
Colaborarea cu departamente interne pentru a solutiona orice problema legata de debitele clientilor companiei
Transmiterea de notificari scrise clientilor

CERINTE

Studii superioare
Cunostinte foarte bune de operare PC (Word, Excel, Internet Explorer)
Excelente calitati de comunicare, negociere, persuasiune
Experienta SAP prezinta un avantaj
Capacitate analitica, atentie la detaliu, persoana organizata
Capacitate de a lucra sub presiune
Spirit de echipa

In portofoliul Adevarul Holding se regasesc ziarul Adevarul, Adevarul de Seara – cotidian gratuit, Click!, revistele Click! Pofta buna!,Click! pentru femei, Click! Sanatate, publicatiile culturale Dilema Veche si Dilemateca, Foreign Policy Romania, Forbes Romania si nu in ultimul rand colectiile de carte „100 de carti pe care trebuie sa le ai in biblioteca“, „Colectia Disney“ si “Colectia de Lux”.
Adevarul Holding este prezent si pe piata internationala, ca publisher al cotidianului ucrainean Blik si al saptamanalelor Blik Women si Blik Cooking.

Compania Adevarul Holding considera echipa sa de angajati ca o familie, ne bazam pe activitatea in echipa, recunoastere si promovare.
Pentru echipa noastra cautam: Collection Officer