Collection Officer

Barnett McCall Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

In numele partenerului nostru, o importanta companie ce activeaza in domeniul bancar, cautam tineri dinamici pentru pozitia de Collection Officer.

Contactarea clientilor care au efectuat un imprumut bancare si au intarziat achitarea ratei cu mai mult de o zi;
- Preia orice plangere scrisa sau telefonica din partea clientilor si colaboreaza cu colegii din alte departamente pentru a rezolva problema;
- Actualizeaza constant baza de date a clientilor(inregistreaza numerele de telefon ale clientilor si adresele acestora);
- Tine evidenta interactiunilor cu clientii, in vederea rezolvarii cat mai bune a viitoarelor probleme similare;
- Isi insuseste cunostintele necesare pentru utilizarea soft-urilor Flex Cube, COLLECTION_AGENT, COLLECTION_ADMIN, precum si procedurile specifice departamentului;
- Raporteaza managerului posibilele situatii de frauda constatate, contrubuie la conceperea si imbunatatirea procedurilor de lucru, materiale de training etc.
- Constituie o parte activa in implementarea proiectelor noi, vine cu idei noi etc.

CERINTE

1.Student sau proaspat absolvent.
2.Capacitate de a invata repede.
3.Foarte bune abilitati de comunicare si orientare spre rezultat.
4.Atentie distributiva.
5.Viteza de tastare.
6.Abilitati de negociere si de a lucra sub presiune.
7.Atentie la detalii.
8.Cunostinte PC:MS Office(Word,Excel),Windows 2000,Internet.
9.Capacitate de a lucra cu termene limita.
10.Flexibil si capabil de a lucra in doua schimburi

BENEFICII OFERITE

-Salariu atractiv.
-Tichete de masa.
-Bonusuri de performanta sub forma de tichete cadou.
-Mediu de lucru placut.

We believe that what we do, we do well. We are proud of the services we offer, the team we have created and the results we achieve. Every person and project is unique, by offering a flexible and communicative approach we continuously exceed expectations, fulfil our professional goals and deliver.