Collection Officer

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

negociaza cu clientii in situatii de neplata o solutie amiabila exigenta si adaptata
- aplica strict regulile si procedurile companiei
- supravegheaza calitatea comunicarilor cu clientul si interlocutorii externi
- respecta principiile companiei in privinta convorbirilor telefonice
- stabilieste un contact direct si personalizat cu clientii aflati in situatie de neplata
- adopta tonul potrivit, curtenitor, neutru si ferm in vederea negocierii si respecta clientul
- determina motivul neplatii, analizeaza situatia exacta a clientului
- incheie un acord realist, fiabil si consolidat printr-o plata imediata optimala
- organizeaza continuarea acordurilor de plata printr-o analiza riguroasa

CERINTE

- preferabil absolvent de studii superioare
- excelente abilitati de comunicare si relationare
- experienta in relatia cu clientii
- experienta de minim 6 luni in colectare sume restante
- cunostinte operare PC
- atitudine orientata catre client
- flexibilitate in realizarea sarcinilor specifice postului
- atentie la detalii
- obisnuinta de a lucra cu cifre
- atitudine pro-activa
- viziune globala asupra afacerii
- spirit de echipa
- rezistenta la activitate in conditii de stres
- limba engleza / franceza fluent

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o companie internationala de servicii financiare alaturi de o echipa tanara;
Oportunitati de training in interiorul firmei;

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.