Collection Coordinator

Hirevi Reengineering

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam pentru unul dintre clientii nostri, o Institutie Finaciar Nebancara (IFN), Collection Manager

Atributii:
• Respectarea si aplicarea strategiilor de colectare a debitelor restante
• Monitorizarea procesului de colectare a debitelor restante
• Analiza zilnica, saptamanala si lunara a rezultatelor si luarea masurilor necesare pentru atingerea targeturilor stabilite de managementul companiei
• Participarea la intalnirile cu debitorii pentru clarificarea si rezolvarea situatiilor deosebite
• Gestionarea procesului de notificare a debitorilor
• Coordonarea echipei din subordine
• Furnizarea de programe de formare pentru noii angajati si dezvoltarea permanenta a angajatilor din subordine
• Monitorizarea activitatii angajatilor in vederea verificarii aplicarii politicilor companiei
• Evaluarea activitatii membrilor echipei pe baza indicatorilor calitativi si cantitativi.

CERINTE

• Studii superioare finalizate
• Experienta intr-un post similar minim 2 ani
• Cunostinte operare PC: Word, Excel – nivel avansat
• Limba engleza – minim nivel mediu
• Abilitati de comunicare, organizare, planificare, coordonare si control

BENEFICII OFERITE

• Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie multinationala
• Acces la cursuri de dezvoltare profesionala si programe de pregatire

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii de consultanţă în managementul resurselor umane.

HIREVI Reengineering oferă un portofoliu complex de servicii în domeniul resurselor umane: recrutare şi selecţie de personal, evaluarea performanţelor angajaţilor, training, administrare şi salarizare de personal şi consultanţă în managementul resurselor umane