COLABORATORI VANZARI

RGC GEALAN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea continua a pietei pentru identificarea de noi oportunitati
- Stabilirea intalnirilor cu potentialii clienti, proprietari de locuinte in constructie / renovare sau firme ce activeaza in domeniul constructiilor, in vederea incheierii de parteneriate
- Planificarea intalnirilor si oferirea de detalii despre produsele / serviciile oferite de RGC GEALAN
- Efectuarea masuratorilor specifice si redactarea ofertelor pentru potentialii clienti
- Cresterea cifrei de vanzari
- Crearea si mentinerea unor relatii de buna colaborare cu partenerii firmei
- Elaborarea de rapoarte specifice despre vanzari si despre piata.
- Urmarirea si coordonarea contractelor in derulare

CERINTE

- studii superioare
- experienta minim 1 an in vanzari,
- atitudine de vanzator, orientat spre clienti, identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor
- bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
- personalitate deschisa - buna relationare cu clientii potentiali
- dinamic, energic, proactiv, cu abilitati de analiza si planificare
- persoana motivata, orientata spre rezultate.
- cunostinte PC
- permis de conducere

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesionist
- telefon mobil
- salariu fix + comision din vanzari motivante
- alte beneficii vor fi discutate in cadrul interviu

RGC GEALAN, activeaza in domeniul producerii si montajului de tamplarie PVC profile GEALAN cu geam termopan, precum si al distributiei de materiale de constructii, avand o retea de magazine la nivel national, in principalele orase din Romania. Activand experienta pe piata romaneasca, compania se bucura de un bun renume, avand o dezvoltare deosebit de dinamica pe piata producatorilor de profil.
Inca din momentul infiintarii,RGC GEALAN si-a propus, prin proiectele pe care le va realiza, sa conduca la o modificare esentiala a calitatii lucrarilor din domeniu, in primul rand prin folosirea unei tehnologii de ultima generatie. Pentru a putea sprijini eforturile echipei suntem permanent interesati in a achizitiona si folosi cele mai noi tehnologii in domeniu. Calitatea este garantata de ISO 9001:2000 SI AGRENENT TEHNIC reusind astfel sa-si mentina pozitia castigata pe piata ca producator in domeniul tamplariei PVC GEALAN.