Colaboratori - Reprezentanti comerciali

ROX MACARALE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- urmareste mediul economic/ de afaceri din zona pentru a identifica clientii potentiali (societatile de constructii
- identifica nevoile clientilor, in urma vizitelor la acestia, cu scopul de a le oferi solutia optima constand intr-un pachet produs-servicii, din gama disponibila
- deruleaza actiuni de promovare si vanzare a produselor din portofoliul companiei
- creeaza si dezvolta relatiile cu clientii
- identifica noi clienti potentiali din zona sa de responsabilitate directa
- urmareste sa construiasca o relatie de afaceri pe termen lung cu toti clientii din zona sa
- reprezinta interesele companiei si asigura derularea procesului de colaborare in bune conditii in relatia cu clientul.
- implementeaza direct la nivel zonal promotiile de vanzari
- monitorizeaza concurenta
- intocmeste regulat rapoarte specifice departamentului de marketing
- invata produsele si caracteristicile lor
Toate zonele tarii

CERINTE

- minim 2 ani experienta in vanzari
- minim 1 an in vanzari directe, produse cu rulaj apropriat de produsele Rox Macarale srl
- studii minime liceul
- cunostinte P.C.: MS Office (Word, Excel, Power Point), Mail
- masina personala este necesara
- permis de conducere categoria B
- disponibilitate pentru deplasari
- dinamism, flexibilitate, adaptabilitate, oraganizare, serriozitate
- perseverenta, corectitudine, implicare

BENEFICII OFERITE

- un program de lucru usor si extrem de flexibil
- comision substantial din contractele incheiate
- training-uri organizate de catre partenerii externi pentru produsele din portofoliul companiei
- profituri cu mult peste asteptarile tale

Societate cu capital integral privat, importator si distribuitor national de utilaje pentru constructii,cauta colaboratori teritoriali pentru toate zonele tarii.
Esti in cautarea unei activitati care sa-ti ofere un venit suplimentar fara obligativitatea unui program fix? Vrei sa ai un castig suplimentar si substantial fara sa investesti nimic si fara sa depui un efort prea mare? Vrei sa ai propria Ta afacere ?
Societate noastra selecteaza reprezentanti comerciali cu experienta in domeniul vanzarii/inchirieri utilajelor de constructii.
Ce asteptam de la tine:
- sa fii apt sa inveti si sa ai dorinta de a prospera
- sa ai curaj si fermitate pentru scopurile tale
- sa lucrezi cu noi, nu pentru noi
Ce trebuie sa faci:
- dorim sa devi reprezentantul nostru comercial in zona unde locuiesti
- misiunea ta este prezentarea ofertei noastre de servicii oamenilor din jurul tau
- este necesar sa ai rabdare si tact pentru a discuta cu orice fel de clienti
- munca ta consta in gasirea de noi clienti care doresc sa achizitioneze serviciile oferite de noi