COLABORATOR FULL-TIME

Calin-Tudor NAE CABINET DE AVOCAT

Job expirat

RESPONSABILITATI

COLABORATOR FULL TIME – asigura secretariatul: primeste, transmite si administreaza solicitarile, degrevand avocatul de sarcinile auxiliare, fiind un intermediar intre acesta si ceilalti (factori de intrerupere). Asigura back-up in orele cand avocatul nu e accesibil. Realizeaza evidenta si redactarea corespondentei, a documentelor, contractelor, registrelor, multiplicarea si traducerea, planificarea agendei profesionale a avocatului. Redacteaza drafturi (acte societati, contracte, cereri, actiuni, intampinari, cai de atac, studii legislatie si doctrina opinii legale, rapoarte juridice, corespondenta juridica)

La cerere: asigura interfata cu Registrul Comertului, Instante, Executori judecatoresti, Autoritati si Institutii publice; (completeaza formulare, formeaza si depune dosare, cereri, achita taxe, ridica documente, certificate, titluri, incheieri judecatoresti, copii legalizate, etc.) - alte responsabilitati.

CERINTE

- absolvent licentiat in drept, motivat de succesul profesional;
- cunostinte juridice nivel superior, standard profesional ridicat;
- tanar dinamic, punctual, disponibil la munca sustinuta pentru respectarea termenelor scurte;
- stapan pe sine, echilibrat, rezistenta la stress si presiuni,
- capacitatea de a prelua rapid si de a retine informatiile esentiale si necesare;
- gandire logica, structurata, empatica si intuitiva;
- capacitatea de comunicare, concentrare, analiza (urgenta vs.importanta) si sinteza rapida,
- capacitatea de a planifica, actiona, evolua independent si responsabil;
- stapanirea biroticii, a programelor de calculator (MS Office);
- limba engleza avansat (alte limbi de circulatie)

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara, dinamica

DESCRIEREA FIRMEI

CABINET DE AVOCAT
- domenii: drept comercial, proprietate intelectuala, dreptul concurentei si protectia consumatorului, dreptul muncii, asistenta si reprezentare expatriati, real estate;
- detine un numar relativ redus de clienti mari si pune accentul pe nivelul high-end al serviciilor.