Cofetar / Bucatar

Lev Or

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Diploma de calificare pentru meseria de Cofetar / Bucatar;
- Experienta de minim 2 ani ;
- Receptivitate, calm, seriozitate, corectitudine;
- Adaptare la un program de lucru flexibil.
- Bune cunostinte in pregatirea portiilor, a modului lor de prezentare si in portionarea preparatelor;
- Intelege si cunoaste domeniul alimentatiei publice, regulile sanitare in vigoare;
- Cunostinte matematice de baza necesare pentru a intelege retetele, gramajele, cantitatile necesare si marimile portiilor;
- Persoana creativa, organizata, atenta la detaliu, cu simt artistic.

CERINTE

- Pregăteşte preparatele de cofetarie/bucatarie în conformitate cu reţetele, procesele tehnologice specifice
- Prepararea produselor de cofetarie/bucatarie in conformitate cu retetele stabilite si cu normele igienico-sanitare;
- Asigura si verifica calitatea produselor;
- Realizarea decoratiunilor pentru produsele de cofetarie;
- Participarea la procesul de fabricatie a comenzilor de cofetarie si bucatarie;
- Ambalarea si pregatirea pentru comercializarea produselor;
- Utilizarea echipamentelor pentru copt si racit;
- Decorarea torturilor si prajiturilor cu martipan. REALIZAREA DE FIGURINE (DISNEYLAND, FLORI ETC pentru cofetar)

BENEFICII OFERITE

- Bonusuri la eveniment organizate

Hotel Lev Or isi extinde echipa si te dorim alaturi de noi daca esti pasionat de horeca si iti doresti o cariera solida si de durata in acest domeniu!

Oferta ( bonusuri, beneficii)

-Mediu de lucru placut si motivant ;
-Echipa tanara si profesionala;