COFETAR

AMO Parteners

Job expirat

RESPONSABILITATI

Accepta, verifica si depoziteaza ingredientele pentru prepararea dulciurilor si calculeaza consumul acestora în functie de gramaj ;
Face aluaturi, mixturi, cozonaci si creme, înghetata, produse semifinite si finite de cofetarie - proiecteaza si executa produse de cofetarie mai elaborate - sau vinde dulciuri clientilor;
Verifica calitatea produselor si preleveaza esantioane pentru analiza de laborator - depoziteaza, prezinta si asigura prepararea si pastrarea produselor în conditii igienice.

CERINTE

Calificare profesionala - COFETAR;
Experienta minim 3 ani (reprezinta un avantaj experienta anterioara in hoteluri sau cofetarii de lux)
Indemânare, simt estetic, inventivitate si creativitate;
Persoana responsabila, stabila

BENEFICII OFERITE

Lant de cofetarii de lux - locatii ultracentrale;
Singurul loc din Bucuresti unde regasiti savoarea si gustul inimitabil al painii frantuzesti si al produselor de cofetarie si patiserie preparate cu ingrediente 100% naturale. Restaurantul nostru va permite sa va bucurati într-o atmosfera calduroasa de felurile de mancare pregatite dupa retetele noastre speciale.

HR Company providing selection&recruitment, executive search and head-hunting