Client Service Manager - domeniul IT

ITLand GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intretinerea relatiilor cu Clientii si Furnizorii ITLand astfel incat orice oportunitate de afaceri sa fie exploatata la maximum in beneficiul tuturor celor implicati
- Intocmirea ofertelor pentru Clienti, in conformitate cu politica firmei si in colaborare cu Directorul Executiv si Directorul Tehnic
- Permanenta sondare a cerintelor si feedback-urilor Clientilor si contribuirea activa la satisfacerea acestora
- Deciderea impreuna cu Directorul Executiv si Directorul Tehnic asupra solutiilor optime aplicabile fiecarei situatii in parte
- Supravegherea facturarii si incasarilor de la Clienti
- Verificarea conformitatii facturilor de la Furnizori cu ofertele negociate cu acestia
- Negocierea ofertelor si a contractelor cu Clientii si Furnizorii
- Activitate de promovare servicii firma prin mijloace specifice. Sustinerea intalnirilor cu Clientii potentiali (prezentari servicii, negociere, incheiere contracte)
- Crearea unor relatii de buna colaborare cu membrii celorlalte echipe (Service IT, WEB Development, Internet, Asamblare Calculatoare, Retelistica)
- Asigurarea derularii comenzilor Clientilor (preluare cerere, ofertare, negociere, preluare comanda, derulare comanda, facturare si livrare Client )

CERINTE

Experienta intr-o pozitie din Dept. de Vanzari in cadrul unei companii din sectorul IT
Abilitatea de a atrage Clienti noi si de a fideliza Clientii actuali
Excelente abilitati de comunicare si de prezentare orala si in scris
Bune cunostinte din domeniul IT (componente de calculator si compatibilitati, date tehnice internet, web development etc) si intelegerea domeniului
Energie, pro-activitate, entuziasm, amabilitate, rezistenta la stres, posibilitate program prelungit

BENEFICII OFERITE

Se ofera un mediu profesionist si placut de lucru, salariu motivant si bonusuri corelate cu realizarile.

Echipa ITLand va asteapta!

ITLand Grup, cu o experienta de 7 ani pe piata nationala de IT, ofera cu profesionalism pachetul de solutii integrate IT! www.itland.ro