Client Service BizNet Web Agency

SC BizNet SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti energic, pasionat de publicitate si vrei sa-ti consolidezi o cariera in domeniu? Trimite-ne un mail pe adresa jobs@biznet,com,ro si convinge-ne ca esti cel care trebuie sa ocupe scaunul liber din departamentul CS. Atasaza-ne si un CV ca sa vedem pe unde te-a purtat viata in publicitate.

DENUMIREA POSTULUI: Client Service

RAPORTEAZĂ LA: Director general

COLABOREAZĂ CU: Copywriter,Web Designer, Programator, Sales Manager, Accounting

OBIECTIVUL GENERAL AL POSTULUI:
Să reprezinte interesele clientului în realizarea strategiei de promovare, să contribuie activ la redactarea briefului de creaţie (alături de designer si programator).

Sa monitorizeze si sa raporteze progresul activitatilor din cadrul departamentelor.

RESPONSABILITĂŢI:
1. Respectă regulamentul intern al BizNet.
2. Acţionează etic în activităţile sale.
3. Respectă cerinţele clientului.
4. Redactează părţi din brieful de creaţie (date referitoare la compania-client, produs, obiectivele campaniei, buget şi timp, materiale solicitate şi elemente care trebuie obligatoriu respectate).

SARCINI:
1. Ţine legătura cu clientul.
2. Negociază condiţiile contractului (buget, target etc).
3. Realizează brieful de creaţie împreună cu Dept. Design si Programare
4. Menţine la curent echipa cu preferinţele clientului.
5. Prezintă clientului progresul făcut de echipă.
6. Consultă clientul astfel încât să poată răspunde nelămuririlor echipei.
7. Supervizează realizarea lucrărilor.
8. Raporteaza catre management stadiul proiectelor

CERINTE

COMPETENŢE (ABILITĂŢI) GENERALE:
1. Comunicare şi relaţionare
2. Spirit de echipă
3. Orientarea spre client
4. Respectarea termenelor
5. Utilizare Avansata PC (Microsoft Office) şi Internet.
6. Cunoaşterea limbii engleze

COMPETENŢE (ABILITĂŢI) SPECIFICE:
1. Cunoştinţe de publicitate, marketing in special web
2. Tehnici de prezentare şi argumentare a alegerilor făcute
3. Tehnici de redactare a materialelor de publicitate.
4. Utilizare soft-uri de PROJECT MANAGEMENT

PROFILUL CANDIDATULUI:
Capacităţi de persuasiune, atenţie, meticulozitate, implicare, eficienţă, proactivitate cunoasterea buna a limbii engleza.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial foarte avantajos in functie de experienta.

Agentie Web Full Service fondata in 2004 cu o experienta si un portofoliu impresionant.