CHIEF INFORMATIONAL OFFICER

RTC Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participǎ ca membru activ la procesul de planificare a dezvoltarii diviziei şi a firmelor componente;

- Defineşte arhitectura software şi hardware a sistemelor IT pentru fiecare companie din divizie;

- Asigurǎ suport pentru evaluarea, selecţia, implementarea şi întreţinerea sistemelor informatice şi recomandǎ nivelul adecavat de investiţii în sisteme operaţionale şi strategice;

- Negociazǎ toate contractele de achiziţii produse şi servicii IT, solicitând implicarea şi participare altor membrii ai echipei de management;

- Comunicǎ planurile de dezvoltare IT, politicile şi trendurile tehnologice întregii organizaţii, inclusiv echipei de management;

- Promoveazǎ şi supervizeazǎ schimbul de informaţii între sistemul IT intern şi partenerii de afaceri (clienţi, furnizori, bǎnci, etc).

CERINTE

- Studii superioare tehnice sau economice, specializarile suplimentare constituie un avantaj;

- Minim 5 ani de experienţa într-un departament implicat în gestionarea sistemelor IT, procesarea datelor şi a informaţiilor;

- Cunoştinte de management strategic şi operaţional, înţelegerea detaliatǎ a proceselor de business dintr-o organizaţie;

- Cunoştinte de proceduri şi metode de procesare a datelor, cunoştinte vaste de sisteme de calcul;

- Cunoştinţe de arhitecturǎ soluţii IT complexe, incluzând capacitate de analizǎ, studii de fezabilitate, design software, programare, testǎri pilot, instalǎri şi implementǎri IT;

- Capacitate de comunicare scrisǎ şi verbalǎ;

- Capacitate de negociere;

- Capacitate de întelegere a problemelor tehnice complexe şi a proceselor de business;

- Capacitate de transpunere a limbajului tehnic pentru utilizatori non-tehnici.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:

- un pachet salarial foarte motivant,

- posibilitatea dezvoltarii carierei intr-un domeniu interesant si intr-un mediu in continua evolutie.

Grup de peste 50 de companii ce activeaza in diverse domenii: distributie (papetarie, IT, carte, jucarii, produse de larg consum), transport si logistica, retail (reteaua de magazine Diverta), productie, telecomunicatii, imobiliare.