CHIEF GENERAL ACCOUNTANT

SC PRIMEX SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea departamentul financiar contabil al companiei;
- realizarea activitatii financiar-contabile complete care s¿ reflecte corect ¿i legal opera¿iunile financiar-contabile, precum si rezultatele finale ale acestora, realizarea ajustarilor operatiilor contabile;
- asigura desfasurarea activitatii financiar-contabile în conformitate cu legislatia in vigoare;
- asigura reconcilierea lunara a tuturor conturilor in conformitate cu cerintele de raportare;
- intocmirea rapoartelor de tip IFRS;

CERINTE

- studii superioare de specialitate;
- experienta minim 3 ani pe o pozitie similara, prezinta avantaj experienta in retail;
- cunostinte solide de utilizare a pachetului Office si a unui program de contabilitate (SOCRATE reprezinta avantaj);
- cunostinte avansate de limna ENGLEZA;
- abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- capacitate de analiza si sinteza;
- capacitate de incadrare in termene;
- capacitate de prioritizare a sarcinilor;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial actractiv;
Mediu de lucru la standarde occidentale in cadrul unei companii multinationale;

Firma de distributie si retail, avand retea nationala de magazine pentru vanzare electronice si electrocasnice.