Chief Financial Officer (PC05RIV)

Pluri Consultants

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati ale postului:
¿ Crearea, coordonarea si evaluarea programelor financiare precum si a sistemelor informationale care includ bugetarea, plata taxelor, evidenta cladirilor si conservarea altor bunuri;
¿ Dezvoltarea si directionarea implementarii afacerilor strategice si/sau a planurilor operationale, a proiectelor, programelor si a sistemelor
¿ Realizarea rapoartelor financiare cu respectarea procedurilor interne şi a legislaţiei (locale, nationale)
¿ Dezvoltarea si implementarea procedurilor financiare, de contabilitate, de facturare si de audit
¿ Supervizarea inregistrarilor din sistem, in concordanta cu standardele generale de audit
¿ Analizarea cash¿flow-ul, controlul costurilor si cheltuielilor pentru oferirea de suport conducerii companiei
¿ Analizarea declaratiilor financiare pentru a gasi potentialele puncte slabe ale companiei si identificarea posibilitatilor de optimizare

CERINTE

Criterii absolute:
¿ Studii superioare economice
¿ Minim 3 ani experienta intr-o pozitie de conducere in domeniul financiar sau contabilitate
¿ Experienta financiar ¿ contabila (analiza financiara, raportare financiara RAS, IFRS)
¿ Cunostinte IAS
¿ Cunostinte despre contractare, negociere si managementul schimbarii
¿ Bune competente de management strategic

Criterii relative
¿ Certificat de contabil autorizat
¿ Experienta in domeniul financiar in sectorul real estate
¿ Cunostinte de legislatie fiscala si financiar-contabila si drept comercial
¿ Capacitate de relationare orizontala

Profil psihologic si comportamental
¿ Bune abilitati de comunicare si interrelationare
¿ Bune abilitati de organizare si planificare
¿ Bune abilitati de negociere
¿ Creativitate si flexibilitate
¿ Gandire strategica
¿ Initiativa

BENEFICII OFERITE

Pachet atractiv si complex, incluzand bonusuri si beneficii

Pluri Consultants Romania ofera solutii globale pentru Capitalul Uman, companiilor din Romania si din strainatate.

Suntem o prezenta importanta pe piata de consultanta din Romania, cu o dezvoltare dinamica de-a lungul a peste 11 ani de existenta. Experienta astfel acumulata ne permite definirea unor solutii sinergice clientilor nostri, solutii care pot satisface un camp larg de nevoi specifice din domeniul Capitalului Uman.

Suntem la dispozitia ta pentru a adauga valoare afacerii tale sau carierei tale.

La intrebarile tale... - noi iti oferim raspunsuri
La nevoile tale... - noi venim cu solutii
Obiectivele tale... - noi te sprijinim sa le atingi