Chief Accountant

DIMA CONSULTING GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza si supervizeaza intreaga activitate finanicar contabila din cadrul societatii;
- Pregateste, evalueaza si analizeaza inregistrarile contabile, declaratiile fiscale si alte rapoarte financiare pentru a evalua acuratetea, completitudinea si concordanta cu standardele procedurale;
- Analizeaza operatiunile de business, evalueaza trendurile, costurile si veniturile, pentru a proiecta viitoarele venituri si cheltuieli sau pentru a oferi consultanta top managementului;
- Ofera consultanta top managementului privind utilizarea resurselor, strategii fiscale, previziuni bugetare etc.;
- Pregateste rapoarte financiare si alte rapoarte periodice cerute prin lege, regulamente interne sau la cererea top managementului;
- Supervizarea si controlul periodic al altor entitati din societate ¿ fabrica, depozit central
- Contact permanent cu banci, consultanti fiscali si alti consultanti din afara societatii
- Pregatirea raportului de tara in cadrul Grupului.

CERINTE

- Experienta intr-o pozitie similara min 3 ani;
- Cunoasterea mediului fiscal si a principiilor contabile interne ( locale) si internationale;
- Mobilitate interna si internationala;
- Engleza expert - scris, vorbit;
- Foarte bune cunostinte operare PC, inclusiv soft-uri contabile.

BENEFICII OFERITE

- pachet motivational atractiv

Dima Consulting Group este o firma specializata in activiati de:
selectie si recrutare personal
evaluare si interventie organizationala
traininguri
cursuri de calificare si specializare
elaborare si implementare sisteme de management al performantelor
evaluarea angajatilor
Aparuta pe piata tn 1996, Dima Consulting Group a crescut de la an la an, astfel incat, in prezent este lider regional in domeniul Consultantei in Resurse Umane.
Printre colaboratorii DCG enumeram: Delcar, Micomis, Krontour, Nova Pan, Kronmat, Metabras, Dietal Roumanie, Antrax Distribution Group, Maximo, Oneves, Wella Romania, Swisspor Ploiesti, Romdil Baia Mare, Subrina Professional Iasi, s.a.