CHIEF ACCOUNTANT

PIPELIFE Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea bilantului contabil si a balantei de verificare
- Intocmirea declaratiilor TVA, impozit profit si a altor declaratii catre organele fiscale
- Intocmirea diferitelor rapoarte economico financiare
- Intocmirea si verificarea balantei de mijloace fixe
- Calculul productiei si postcalculul
- Verificarea intocmirii si inregistrarii actelor contabile;
- Valorificarea rezultatelor inventarierii
- Intocmirea si inregistrarea salariilor
- Alocarea pe centre de cost

CERINTE

- Absolvent de studii superioare cu profil economic; preferabil ASE
- Experienta pe un post similar minim 3 ani
- Foarte bune cunostinte de contabilitate
- Cunostinte de utilizare a computerului: MS Office; Wizpro reprezinta un avantaj
- Cunostinte de limba Engleza - nivel avansat
- Bune abilitati de comunicare
- Capabil sa lucreze cu termene limita
- Persoana riguroasa, bine organizata

BENEFICII OFERITE

- Sanse de cariera intr-un mediu profesionist
- Loc de munca sigur si de viitor intr-o companie multinationala de succes
- O echipa tanara si motivata
- Pachet salarial motivant

Companie multinationala ce are ca obiect de activitate productia si comercializarea de sisteme complete de conducte PVC, PE, PP
www.pipelife.com