Channel Manager (Retail ¿ Fitofarmacii)

AECTRA AGROCHEMICALS S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- sub supravegherea si in cooperare cu conducerea companiei, sa conceapa si sa contribuie la strategiile de piata si de dezvoltare a vanzarilor pe segmentul de retail;
- sa supravegheze si sa mentina o activitate de vanzari adecvata pe segmentul de retail;
- sa sustina si sa coordoneze activitatile promotionale si tehnice ale companiei in teritoriu;
- sa viziteze in mod constant clientii de retail din teritoriu, sa ofere companiei informatii relevante despre acestia si despre cerintele lor;
- sa ofere informatii de piata privind activitatile clientilor potentiali si ale concurentilor;
- sa urmareasca incasarea sumelor contractate conform scadentelor, pe segmentul de retail.

CERINTE

- diploma de studii superioare in domeniul agriculturii;
- experienta relevanta de vanzari in domeniul distributiei, pe pozitie de management (minimum 2 ani);
- cunostinte de marketing de baza;
- cunostinte IT (operare Windows, suita Microsoft Office, baze de date);
- fire analitica, structurata
- cu simtul urgentei

Aectra Agrochemicals S.A. este unul dintre liderii pietei de pesticide din Romania, desfasurandu-si activitatea de mai bine de 12 ani in scopul sprijinirii si dezvoltarii agriculturii romanesti.
Daca doriti sa va dovediti calitatile si experienta intr-un mediu de profesionisti cu standarde inalte in desfasurarea activitatii si in satisfacerea clientilor, daca tindeti catre excelenta prin dezvoltare profesionala continua, sunteti invitati sa aplicati la postul scos la concurs.