CHANNEL DEVELOPMENT MANAGER

GENESYS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identifica noi canale de vanzare si dezvolta canalele de vanzare existente
- identifica noi nise de piata
- creaza planuri de business si planuri de marketing pentru produsele alocate, in colaborare cu echipele de vanzari si marketing
- identifica directii strategice si propune actiuni corelate cu strategia de produs / brand
- dezvolta business-ul, creste cifra de vanzari pentru produsele alocate
- reprezinta compania in raport cu furnizorii si clientii, pentru produsele alocate
- realizeaza prezentari in cadrul evenimentelor organizate de companie sau la care participa compania.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa aiba:
- experienta relevanta pe un post similar sau in vanzari/ marketing/ product management
- studii superioare tehnice, economice sau specializari in marketing / management
- foarte bune cunostinte despre piata IT
- cunostinte despre piata produselor software (MS, Citrix, Adobe, Linux s.a)
- experienta in promovarea produselor IT (software/ networking/ computere) - reprezinta un avantaj
- foarte bune cunostinte de limba engleza (scris, vorbit)
- disponibil pentru deplasari in tara si in Bulgaria, pentru discutii si prezentari la parteneri

Abilitati:
- orientare spre obiective
- bune abilitati de comunicare
- aptitudini de negociere
- atitudine proactiva
- aptitudini de prezentare
- auto-motivare si flexibilitate.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera posibilitati de dezvoltare a carierei si un pachet salarial motivant!

Companie privata, infiintata in 1994 si certificata ISO 9001, CCAS si OMCAS, cu o cifra de afaceri de 15 milioane EUR (2005) si peste 100 de angajati, GENESYS este una dintre cele mai importante companii romanesti care acopera toate domeniile de activitate din informatica si telecomunicatii. Detalii complete la www.genesys.ro.
Datorita activitatii sale in continua crestere, GENESYS isi dezvolta echipa cu noi profesionisti entuziasti si motivati.