Cercetatori, Asistent cercetare, Tehnician

Universitatea Tehnica de Constructii

Job expirat

RESPONSABILITATI

Universitatea Tehnica de Constructii Bucuresti anunta scoaterea la concurs a următoarelor posturi, pe durata determinata, in cadrul proiectului PLATFORMA DE GESTIUNE A APEI SUBTERANE DIN MEDIUL SEDIMENTAR IN ZONE URBANE, finanțat din Fondurile Structurale 2007 – 2013, PROGRAMUL OPERAŢIONAL SECTORIAL CREŞTEREA COMPETITIVITĂŢII ECONOMICE, AXA PRIORITARĂ 2 – COMPETITIVITATE PRIN CDI, Operaţiunea 2.1.2: „Proiecte CD de înalt nivel ştiinţific la care vor participa specialişti din străinătate":

Cercetator:
- Construirea unei platforme integrate de date spatiale geologice si hidrogeologice pe suport SIG
- Integrarea parametrilor hidraulici de la date punctuale si/sau reale extrase din metodologii diverse (date petrofizice, teste geotehnice, teste hidraulice etc)
- Se va implica alaturi de echipa de implementare a proiectului, la realizarea acestuia precum si la realizarea studiilor din cadrul proiectului.

Cercetator:
- Modelarea curgerii si transportului in sistemul acvifer Moesic.
- Integrarea parametrilor hidraulici de la date punctuale si/sau reale extrase din metodologii diverse.

Asisstent cercetare:
- Ofera suport pentru dezvoltarea tehnicilor suport pentru discretizarea in mod corespunzator a domeniului (spatiu/timp)
- Ajuta la realizarea modelarii curgerii si transportului in sistemul acvifer Moesic bazat pe modele geologice si geostatistice obtinute
- Se va implica alaturi de echipa de implementare a proiectului, la realizarea acestuia precum si la activitatile de publicitate si informare

Tehnician:
- Ofera suport in colectarea de date geologice, hidrogeologice, calitate, etc
- Ajuta la realizarea testelor si masuratorilor pe teren

CERINTE

Cercetator:
- studii superioare in domeniu
- absolvent de scoala doctorala
- cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala
- cunostinte avansate GIS

Cercetator:
- studii superioare in domeniu;
- doctorat
- experienta in domeniul domeniul resurselor de apa subterana

- doctorand in inginerie civila
- cunoștințe avansate in domeniul geotehnicii

Tehnician:
- studii medii tehnice

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta in cadrul interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

Invatamant superior de constructii.