Programator CC++/Linux.

Auto Safety Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea de aplicatii integrate (C/C++ Linux) pentru procesare video in timp real
Dezvoltare de drivere pentru platforme integrate Linux (kernel)
Dezvoltarea de aplicatii pentru interactiunea cu alte sisteme integrate

CERINTE

Minim 3 ani experienta in programare C/C++
Cel putin un proiect dezvoltat de la concept la productie
Experienta in dezvoltarea si testarea aplicatiilor Linux
Intelegerea formatelor video digitale (RGB, YUV, etc) si a senzorilor CMOS
Fluenta in fundamentele ingineriei software, inclusiv design software, dezvoltare de Algoritmi, structure de date, modularitatea codului, mentenabilitate, design orientat pe obiecte, control al versiunilor
Abilitatea de a analiza compromisuri intre timpii de procesare, necesarul de Memorie si consumul de energie pe parcursul dezvoltarii aplicatiei
Abilitatea de a lucra in echipa si de comunicare

Alte cerinte (constituie un avantaj):

Experienta privind elaborarea de propuneri tehnice si specificatii
Programarea aplicatiilor Windows
Experienta ASIC / FPGA

BENEFICII OFERITE

Ca membru al echipei noastre iti oferim un pachet salarial atractiv, lucrul cu tehnologii de ultima generatie si un mediu de lucru placut, alaturi de o echipa de profesionisti.

Auto Safety Solutions este furnizor de solutii hardware si software pentru industria auto: sisteme de securitate, camere digitale fixe, camere digitale mobile pentru autovehicule, aplicatii web, .NET, pentru telefonie mobila (iOS, Android).
Cu o atitudine profesionista si orientată către client ne propunem să oferim clientilor nostri modele si solutii hardware/software puternice, la cele mai înalte standarde internationale.