Cautam colaboratori traducatori/translatori autorizati limbi straine rare

Claudia Translations

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea unei calităţi ridicate pentru traducerile efectuate pentru traducerile proprii
Corectarea şi uniformizarea din punct de vedere stilistic şi semantic a traducerilor.
Alcătuirea glosarelor terminologice pentru proiect sau pentru client.
Cunoasterea limbii straine la cel mai avansat nivel, astfel incit traducatorul sa poata surprinde in text cit si in vorbire cultura etnica.
Traducerea anumitor proiecte de traduceri pe domeniul cunoscut.

CERINTE

Experienţă relevantă în traducerea de documente.
Specializarea pe unul sau mai multe dintre domeniile tehnic, juridic, economic, IT, medical etc
Uşurinţă în utilizarea instrumentelor de memorie a traducerii.
Capacitate ridicată de concentrare şi interes pentru profesia de traducător.
Cunoaşterea temeinica a limbii germane, cunoasterea unei limbi de circulatie internationala reprezintă un avantaj,
Cunoasterea limbilor rare cum ar fi persana, finlandeza,bulgara, ceha, poloneza, ucraineana, hindi, chineza, japoneza, estona, lituaniana, araba, coreana, vietnameza, sirba croata, daneza, olandeza etc prezinta cistig de cauza!

BENEFICII OFERITE

Oferim posibilitatea unei cariere in domeniul traducerilor, precum şi o atmosferă de echipă preocupată de succes. Promovam excelenta, sustinem, profesionalismul, sprijinim competenta.

DESCRIEREA FIRMEI

companie de traduceri toate limbile in toata tara.