Cautam colaboratori traducatori/translatori autorizati in special limbi straine rare

Excelentia Traduceri, Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea unei calităţi ridicate pentru traducerile efectuate pentru traducerile proprii
Corectarea şi uniformizarea din punct de vedere stilistic şi semantic a traducerilor.
Alcătuirea glosarelor terminologice pentru proiect sau pentru client.
Cunoasterea limbii straine la cel mai avansat nivel, astfel incit traducatorul sa poata surprinde in text cit si in vorbire cultura etnica.
Traducerea anumitor proiecte de traduceri pe domeniul cunoscut.

CERINTE

Experienţă relevantă în traducerea de documente.
Specializarea pe unul sau mai multe dintre domeniile tehnic, juridic, economic, IT, medical etc
Cunoasterea programelor DTP, Photoshop
Detinerea autorizatiei de traducator cu posibilitatea de a emite factura, foarte flexibil in ceea ce priveste politica preturilor, dedicat chiar consacrat pe teme de traduceri si interpretare.
Capacitate ridicată de concentrare, dedicare şi interes pentru profesia de traducător.
Recomandari relevante pentru limbile clasice: engleza, italiana, spaniola, germana!
Cunoasterea limbilor rare cum ar fi persana, finlandeza, bulgara, ceha, poloneza, ucraineana, hindi, chineza, japoneza, estona, lituaniana, araba, coreana, vietnameza, sirba, slovena, croata, daneza, olandeza, lituaniana, estona, portugheza, greaca etc prezinta cistig de cauza!

BENEFICII OFERITE

Se ofera cistiguri in functie de volumul tradus pe luna si aprecierea echipei.
Oferim posibilitatea unei cariere in domeniul traducerilor, precum şi o atmosferă de echipă preocupată de succes. Promovam excelenta, sustinem, profesionalismul, sprijinim competenta.

Noi suntem una dintre firmele noi de traduceri din România si depunem tot efortul necesar pentru a satisface nevoile clientului în materie de comunicare traduceri, interpretare, prelucrare imagini, tehnoredactare, legare si printare, servicii de calatorie in Turcia, servicii de consultanta pentru intocmire proiecte accesare fonduri europene si nationale, servicii de hostess, ghizi turistici, si meditatii. Vom reuşi acest lucru prin studierea atentă a nevoilor clientului, prin oferirea unor metode moderne de rezolvare a acestora şi livrarea unor servicii ireproşabile, care să-i ofere plus-valoare concretizată în siguranţa şi satisfacţia serviciului primit.