Caut agent de vanzari cu portofoliu de clienti

Callypso Expres

Job expirat

RESPONSABILITATI

• administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienti;
• prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
• urmărirea realizării planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;
• participarea la negocieri, întocmirea contractelor, monitorizarea derulării şi finalizării acestora;
• răspunde pentru calitatea aprovizionării clienţilor;
• răspunde de urmărirea încasării sumelor datorate de către clienţi şi de transmiterea documentelor de vânzare;
• răspunde pentru modul în care se eliberează marfa (doar pe baza documentelor fiscale);
• participă activ la planificarea şi implementarea strategiei de vânzări;
Poate fi o colaborare full-time sau part-time.

CERINTE

• capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare cu clienţii, atenţie distributivă, simţ pentru detaliul semnificativ, capacitate rapidă de decizie;
• personalitate energică, gândire pozitivă, amabilitate şi eficienţă;
• cunoştinţe operare PC (Windows, Microsoft Word şi Excel, Internet);
• permis de conducere categoria B;
-Portofoliu de clienti : magazine alimentare, magazine electrice, ceasornicarii, magazine piese auto, benzinarii, etc.

BENEFICII OFERITE

salariu fix,
bonus pentru indeplinirea target-ului lunar,
decontare transport,