CASIER SEF ( REF: CSAE)

EUROJOBS Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrarea incasarilor si platilor
- Intocmirea monetarului si a registrului de casa
- Intocmirea procedurilor pentru casieri
- Coordonarea personalului din subordine; intocmirea programului angajatilor din departament
- Intocmirea decontului si a pontajului
- Face apelul si repartizarea casierilor la intrarea in schimb, preda acestora alimentarea de casa pen-tru inceperea activitatii;
- Supravegheaza derularea activitatii caselor;
- Controleaza concordanta intre monetarul predat de catre casierii din schimb la Casieria Centrala si vanzarile inregistrate de casele de marcat;
- Acorda asistenta casierilor si clientilor in modul de folosire a instrumentelor de plata;
- Stabileste si asigura necesarul de materiale pentru departament;
- Participa si conduce sedintele de formare, pregatire si perfectionare a personalului subordonat;
- Pregatirea, tiparirea si difuzarea listelor cu coduri de bare;
- Clasificarea si documentarea cu toate actele de casa;

CERINTE

- Formare comerciala solida.
- Experienta de munca in comert.
- Buna cunoastere a limbii germane.
- Cunostinte despre programe de administrare a marfurilor.
- Cunostinte MS Word si Excel.
- Motivare si disponibilitate de a invata.
- Munca organizata / impartirea adecvata a sarcinilor mari in subsarcini.
- Usurinta de a interactiona cu oameni si cifre.
- Capacitatea de a munci singur si responsabil.
- Angajament, spirit de echipa, flexibilitate.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv/prime.
- Posibilitati de dezvoltare profesionala.

Companie renumita din Austria, lider international in domeniul serviciilor de consultanta in resurse umane.
www.eurojobs.at