Casier-Contabil

FEDERATIA ROMANA DE TIR SPORTIV

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea incasarilor si platilor de numerar, in lei si in devize, intcomirea registrelor de casa, analiza situatiei soldurilor de casa la inceputul si sfarsitul zilei, verificarea documentelor primare care stau la baza platilor si incaszarilor realizate.
Uneori, in cazul in care la sfarsitul de sapatamana are loc vreo competitie sportiva, se cere prezenta casierului la sediul federatiei.

CERINTE

Corectitudine, seriozitate, calm, disponibilitate de a lucra in program prelungit, colegialitate.

federatia Romana de Tir Sportiv este structura sportiva de drept privat, infiintata in conformitate cu prevederile Legii nr. 69/2000. Este finantata de la bugetul de stat prin programe contractate cu Agentia Nationala pentru Sport, dar si din venituri extrabugetare, realizate de federatie. Tirul Sportiv este un sport deosebit de dezvoltat in Romania, avand pana acum multi campioni olimpici, mondiali si europeni.