CASIER (COD: CLF)

Eurojobs Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul postului:
Incaseaza produsele prezentate la casa, respectand normele de servire a clientilor.

Responsabilitati principale:
1.Incasare:
-Scaneaza produsele aflate pe banda ale clientului
- Intreaba clientul in legatura cu modalitatea de plata prin care va achita produsele alese
- Ajuta clientul in a aseza produsele incasate in pungi
- Numara cu atentie numerarul in fata clientului inainte de a inchide bonul de casa
- Ofera restul correct clientului si il numara in fata acestuia
- La sfarsitul turei, preda Sefului Magazin suma incasata (numerar, tichete de masa, etc.)
- Ajuta Lucratorii Comerciali in perioadele de timp in care numarul clientilor este redus
- Asigura necesarul zilnic de monede fie prin solicitarea acestora de la clienti, fie prin a-l comanda periodic de la Casieria Centrala
- Contribuie la buna desfasurare a campaniilor promotionale care au loc in magazin prin anuntarea acestora si distribuirea materialelor promotionale

2. Comunicare si Relationare:
- Trateaza clientii cu respect si amabilitate, evitand in totalitate discutiile in contradictoriu cu acestia
- Anunta Lucratorii Comerciali cand standurile atasate caselor de marcat trebuie alimentate
- Anunta imediat Seful de Magazin cand una dintre casele de marcat inregistreaza o defectiune

CERINTE

- Minim Studii Medii absolvite
- Experienta pe un post similar constituie un avantaj
-Cazier curat
- Aspect ingrijit si curat
- Bune abilitati de interactiune cu clientii
- Capacitate de lucru in conditii de stres
- Responsabilitate si seriozitate in munca

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv si alte beneficii

Companie renumita din Austria, lider international in domeniul serviciilor de consultanta in resurse umane, cauta pentru clientul sau CASIERI.