Casier - Bucuresti-Afumati BUCURESTI

SC ALBALACT RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Completeaza registrul de casa in lei si valuta si inscrie in registre operatiunile efectuate (dispozitii de incasare/plata, deconturi);

- Asigura plata salariilor, avansurilor, sau a oricaror plati in numerar aprobate de persoanele in drept si intocmirea completa si corecta a documentelor cerute de lege;

- Efectueaza operatiuni cu banca (depuneri de instrumente de plata, ridicare extrase, depuneri si ridicari numerar etc), verifica seturile de documente pentru platile electronice, licitatii, etc si tine legatura cu bancile in ceea ce priveste atributiile ce-i revin;

- Intocmeste zilnic situatia disponibilului in numerar al firmei si raspunde de existenta cronologica la zi si completa a extraselor de cont;

- Indosariaza cronologic documentele cu care lucreaza sau care ii sunt puse la dispozitie de catre alte posturi si supervizeaza arhivarea lor;

- Tine evidenta formularelor tipizate necesare in activitatea financiar-contabila, precum si a necesarului acestora;

- Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile; - Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica

CERINTE

Experienta: in activitatea de casier : inregistrari in registrul de casa, evidenta si verificare monetar si chitantiere, etc.
Studii: cel putin medii
Operare PC: nivel bun - se efectueaza inregistrari in sistemul informatizat
Caracteristici personale: persoana ordonata, cu simtul raspunderii, bune abilitati numerice, bun comunicator

PRODUCATOR SI DISTRIBUITOR LA NIVEL NATIONAL DE PRODUSE LACTATE, BRAND-URILE ZUZU, FULGA, DE ALBALACT.