Casier - Bucuresti

UniCredit Tiriac Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verificarea si procesarea corecta si la timp a tuturor documentelor relevante solicitate sau prezentate de clienti pentru a le garanta conformitatea cu procedurile interne ale Bancii, cu regulile BNR si cadrul legislativ romanesc in vigoare;
- Efectuarea cu corectitudine si la timp a tranzactiilor cu numerar in RON si valuta, pe baza cererilor clientilor si dupa verificarea documentelor, cu respectarea in totalitate si folosirea instrumentelor informationale, a echipamentelor si resurselor adecvate;
- Verificarea atenta a numerarului pentru a identifica eventuale falsuri; realizarea corecta si la timp a tuturor rapoartelor cerute de structurile externe si interne;
- Confirmarea tranzactiilor primite/ executate prin aplicarea stampilei si semnaturii in zonele indicate in formulare/ norme interne;Participarea la toate operatiunile privind aprovizionarea cu – si remiterea de numerar de RON si valuta pentru sucursalele bancii si alte banci. Participarea la procedurile specifice de deschidere si inchidere zilnica a seifului (tezaurului) bancii;
- Satisfacerea la timp si precisa a solicitarilor tuturor clientilor, in ceea ce priveste operatiunile cu numerar, dovedind o atitudine si un comportament profesional, precum si servicii si rezultate de calitate;
- Colaborarea cu Coordonatorul de operatiuni in vederea imbunatatirii proceselor/ procedurilor;
- Colaborarea cu Coordonatorul regional al activitatilor cu numerar in vederea optimizarii fluxului de numerar si al soldului de casierie;
- Acordarea de indrumare si asistenta clientilor si angajatilor bancii in legatura cu tranzactiile.

CERINTE

- Studii medii, studiile universitare reprezintand un avantaj
- Experienta de cel putin 1 an intr-o pozitie similara
- Gandire analitica
- Atentie la detalii
- Cunoasterea produselor bancare, schimburi valutare si administrarea numerarului
- Cunoasterea elementelor de baza ale platilor interne si internationale
- Comunicare verbala si scrisa in limba engleza constituie un avantaj
- Cunostinte PC

UniCredit Group este una din cele mai mari organizatii financiar-bancare din Europa, fiind numarul 1 pe piata bancara din Europa Centrala si de Est. UniCredit este prezent in 23 de tari, unde 170.000 angajati deservesc peste 40 milioane de clienti prin intermediul a 9,000 de sucursale.
Vino sa crestem impreuna!
Ce inseamna o cariera in Unicredit Tiriac Bank?
-Te alaturi grupului financiar nr.1 din Europa Centrala si de Est
- Esti parte din echipa de specialisti care deserveste peste 35 de milioane de clienti din intreaga lume
- Inveti prin programele de training special concepute pentru tine
- Te dezvolti avand posibilitatea de a avansa la numai 12 luni de la angajare
- Esti rasplatit printr-un pachet salarial corelat cu rezultatele muncii tale
Trebuie sa stii ca, daca vedem in tine o persoana energica, cu abilitatea de a lucra in echipa si o gandire rapida si flexibila, atunci vom face tot posibilul sa te ajutam sa te dezvolti alaturi de noi.