Casier

Fundatia Romanian Angel Appeal

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam Casier pentru proiecte cu durata de 3 ani. Postul va fi disponibil incepand cu 1 Octombrie 2010 si este pentru Bucuresti. Cei interesati sunt rugati sa trimita un CV si o scrisoare de intentie la adresa management@raa.ro in atentia Dnei Silvia Asandi, pana la data de 31 august 2010, ora 17.00, mentionand la subiect titlul jobului vizat.
Principalele atributii:
Efectuarea incasarilor si a platilor in numerar in RON si valuta;
Intocmirea documentelor centralizatoare privind incasarile si platile;
Raspunde de efectuarea platilor pe feluri de cheltuieli si incadrarea in plafonul de casa stabilit de lege;
Verifica daca documentele justificative primite spre inregistrare sunt conform legii romane in vigoare
Intocmirea si verificarea zilnica a registrului de casierie;
Operarea tranzactiilor in sistemul informatic integrat ;
Respectarea procedurilor legale in activitatea de casierie.
Responsabil cu depunerea sau retragerea numerarului in/ din banca necesar operatiunilor zilnice;
Disponibil pentru deplasari

CERINTE

Studii medii finalizate (profil economic);
Experienta de miminum 2 ani intr-o pozitie similara;
Utilizare Microsoft Office;
Aptitudini de a lucra cu numerar;
Persoana cu initiativa, dinamica si capabila sa respecte termenele limita;
Fara inscrisuri in cazierul judiciar.
Constituie avantaj carnet conducere categ. B si cunoasterea limbii engleze

Fundatia Romanian Angel Appeal (RAA) este o organizatie non-profit infiintata in anul 1991, certificata ISO 9001:2008, care realizeaza programe de sanatate publica, asistenta medico-sociala, educatie si servicii pentru sanatatea mamei si a copilului. Pentru mai multe informatii privind activitatea Fundatiei Romanian Angel Appeal accesati paginile de internet: www.raa.ro; www.fondulglobal.ro si www.firstbebe.ro