CASH COLLECTION OFFICER

Euroweb Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste raportului zilnic cu situatia creantelor
- Aminteste agentilor de vanzari despre scadente si solicita raspunsul acestora referitor la rezolvare
- Tine evidenta contractelor cu clientii, pe fiecare sucursala si coreleaza termenele comerciale (discount, credit, termen de plata) cu cele din baza de date
- Urmareste scadentele clientilor si respectarea conditiilor comerciale acordate acestora de catre agentii de vanzari (daca nu au dat alte conditii decat cele contractuale )
- Tine legatura cu persoanele desemnate din departamentul financiar-contabil pentru corelarea soldurilor si a oricaror situatii care au legatura cu banca
- Intocmeste facturile de penalizare pentru clientii care au intarziat plata facturilor scadente
- Intocmeste rapoarte cu solduri totale neincasate/agent (Bucuresti si punctele de lucru) si instiinteaza pe mail Directorii de vanzari regionali si Directorul de vanzari
- Tine evidenta clientilor care au fost acceptati pentru scontare cu bilete la ordin si facturi
- Trimite instiintari clientilor cu ajutorul aplicatia – instiintare de emitere factura, de apropiere a termenului de plata, de expirare a termenului de plata, de deconectare
- Trimite notificari de plata clientilor deconectati
- Pregateste dosarul si mentine legatura cu avocatii firmei pentru rezolvarea in instanta a litigiilor pentru scadentele nerecuperate

CERINTE

- Absolvent studii medii / studii superioare in curs
- Experienta operare baza de date min 6 luni (SAP prezinta avantaj)
- Experienta derulare relatii contractuale/relatii comerciale minim 6 luni

- Competente de lucru: Rezolvarea obiectiilor; Obtinerea de informatii; Stabilirea si mentinerea de relatii personale si profesionale; Rezolvare situatii neclare; Operare cu calculatorul; Atentie concentrata si distributiva; Comunicare eficienta; Negociere

Euroweb va ofera solutii de comunicatii ¿ntre diferite locatii ale companiei dumneavoastra, solutii de acces la internet stabile si securizate si o comunicare prompta si profitabila cu furnizori si clienti deopotriva. Prin acest serviciu, Euroweb va pune la dispozitie o plaja larga de viteze de acces si va ajuta sa implementati ceea ce se potriveste cel mai bine nevoii dumneavoastra de comunicare.

La nivel national, Euroweb Romania poate furniza servicii de acces la Internet in cele mai mari 40 de municipii (orase in care exista si prezenta tehnica), inclusiv Bucuresti, beneficiind de reteaua nationala de fibra optica bazata pe tehnologie SDH si IP(Ethernet), cu capacitate de transport de n x 10Gb.

www.euroweb.ro