Case Manager

Asset Portfolio Servicing Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Contactarea colaboratorilor externi pentru buna desfășurare a activității de recuperare:
- Contactarea executorilor judecătorești și urmărirea procedurii de executare silită;
- Contactarea administratorilor judiciari/ lichidatori și urmărirea procedurii de insolvență;
- Contactarea debitorilor- persoane fizice și juridice, în vederea recuperării creanțelor.

2. Crearea de rapoarte zilnice/ saptamanale/ lunare petru managementul superior;
- Raportarea către Comitetul de operațiuni;
- Raportarea internă;
- Alte raportari în funcție de situație.

3. Deciderea pașilor de colectare pentru cazurile aferente portofoliului.
- Analizarea fiecărui caz în parte și stabilirea celor mai bune soluții pentru procedura de colectare.

CERINTE

- Studii superioare ( Facultatea de Drept reprezintă un avantaj);
- Minim 3 ani experiență în bancă/ instituție financiară;
- Experiență minim 1 an în colectarea creanțelor B2B/ B2C;
- Aptitudini de previziune, organizare, decizie, control - evaluare;
- Persoană persuasivă.

BENEFICII OFERITE

- Bonusuri în funcție de performanță;
- Laptop;
- Telefon mobil;
- Posibilitatea de dezvoltare profesională și învățare continuă în cadrul unei echipe dinamice.

Asset Portfolio Servicing Romania SRL este o companie specializata in recuperare debite, cu sediul central in Republica Ceha, avand deschise sucursale in 5 tari din Europa de SE: Cehia, Slovacia, Polonia, Serbia si Romania. Recrutam persoane proactive care sa faca parte din echipa APS Romania.