Candidati Institutii Militare de Invatamant Militar-2007

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Noi nu iti spunem ca profesia militara este cea mai buna !
Noi îti spunem ca pentru profesia militara trebuie sa fii printre cei mai buni.
... O profesie care te pregateste pentru viata si cu care te vei mândri întotdeauna.

- Îti oferim o profesie, un loc de munca, o cariera de prestigiu, posibilitatea de a te afirma, de a te perfectiona, un mediu de lucru competitional, un trai decent, iar atunci când te vei retrage din serviciul activ, te vom ajuta sa începi o noua profesie, o noua cariera.

În schimb, de la tine cerem responsabilitate, competenta, entuziasm, încredere în sine, integritate, adaptabilitate, disciplina, vointa, loialitate, respect fata de lege si reguli, capacitate de a lucra în echipa.

CERINTE

- Daca eziti înca, daca ai întrebari sau doresti un sfat, adreseaza-te cu încredere personalului din Biroul de Informare Recrutare din judetul tau iar pentru Bucuresti in strada Thomas Masaryk nr. 22, Sector 2 (in spatele Hotelului Intercontinental )
Programare interviu la telefon 021.2113813.
Program zilnic: L-V orele 09.00 - 15.00

Perioada de selectie: 05.02.2007- 30.05.2007

Candidati pentru colegii militare: sa dovedeasca ca sunt inscrisi in ultimul an clasa a VIII-a in anul 2007;
Candidati pentru academii militare: sa dovedeasca ca sunt inscrisi in ultimul an de liceu in anul 2007.

BENEFICII OFERITE

Cariera militara îsi ofera posibilitarea sa beneficiezi de o serie de avantaje, dintre care cele mai importante sunt:

- educatie gratuita;
- calificare profesionala;
- siguranta locului de munca;
- salariu lunar care asigura un trai decent;
- locuinta de serviciu sau compensatie lunara pentru chirie;
- echipament si hrana gratuite;
- posibilitate de afirmare;
- posibilitatea folosirii facilitatilor de recuperare, sportive si recreative;
- asistenta postcariera.