CAMERISTA HOTEL DE LUX

VALLORRI INVEST

Job expirat

RESPONSABILITATI

Munca consta in a avea grijă şi de a pune la dispoziţie tot ce este necesar pentru camerele de hotel şi în alte zone din hotel, destinate oaspeţilor:
o curăţenia în camere, holuri şi alte încăperi, (timp de lucru: 20-30 min / camera)
o curăţarea şi dezinfectarea băilor,
o schimbarea aşternuturilor, a produselor din baie (săpunuri, şampoane, geluri de duş, prosoape, etc.), dar şi
o furnizarea mâncării şi băuturii incluse în serviciile hotelului

CERINTE

- experienta minim 1 an
- atitudine şi un aspect plăcut,
-capacitate de comunicare, politeţe şi discreţie
- persoană deosebit de meticuloasă pentru care curăţenia, ordinea desăvârşită şi disciplina de lucru sunt la ordinea zilei
-Cunoasterea normelor tehnologice de curatenie a spatiilor de cazare
-Cunoasterea normelor comportamentale specifice
-disponibilitatea de a lucra în ture
-cunoasterea unei limbi straine constituie avantaj

Calitati personale
- Aspect ingrijit
- Simt gospodaresc, metodic
- Simt al detaliului
- Acuitate vizuala
- Cinste
- Corectitudine
- Discretie
- Atentie distributiva, memorie
- Perseverenta
- Responsabilitate

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- conditii de lucru excelente

DESCRIEREA FIRMEI

FIRMA DE CONSULTANTA